Öğrenci Danışmanlığı - Alozka Group - Yurtdışı Danışmanlık Hizmetleri

Alozka Group Ukraine - Consultancy Services

logo
  • +90 537 975 4274

  • info@alozka.com

  • İletişim Adresimiz

  • Proviantska St, Kiev

  • 09:00 - 17:30

  • Pazartesi - Cuma

Yardıma ihtiyacınız mı var ?

Bize 0 537 975 4274 numarasından ulaşabilirsiniz.

Hemen Arayın
HABER

Öğrenci Danışmanlığı

Türk öğrencilerin üniversite okumak için en çok tercih ettiği ülkelerden biri Ukrayna'dır.


Ukrayna son yıllarda gösterdiği ekonomik ve kültürel gelişimiyle Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde eğitim alan öğrenciler tarafından Ukrayna'da üniversite eğitimi almak bir numaralı tercih haline gelmiştir.


Ukrayna'da üniversite eğitimi konusunda biz ALOZKA GROUP olarak Ukrayna'da öğrenci danışmanlığı vermekteyiz..

Ukrayna'ya üniversite okumak için gelen her öğrencimizle birebir ilgilenip, üniversiteye yerleşeceği günden, üniversiteden mezun oluncaya dek öğrencilerimizle ilgilenmekteyiz..


Ukrayna'da eğitim dili yabancılar için İngilizce veya Rusça'dır. Üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve master programları mevcuttur. Ukrayna'da eğitim yılı sezonu başlangıcı tarihi Eylül ayının ilk haftasıdır. Önemli olan nokta Yabancı öğrencilerin Rusya üniversitelerinin açmış olduğu sınırlı sayıda kontenjanı ve davetiye çıkış süresi olan 25 iş gününü göz önünde bulundurarak ön başvurularını erken tarihlerde yapmaktır.


Her öğrenci Ukrayna'ya geldiği ilk sene hazırlık fakültesinde yabancı dil öğrenip ardından ikinci yılında ise okumak istediği bölümde lisans eğitimine başlayabilmektedir. Ukrayna'da eğitim masrafları Türkiye'ye nazaran uygundur. Ukrayna ekonomik açıdan Türkiye'den artık bir tık önde olmakta olup, öğrenciler için gelecek vaad eden bir ülkedir.


Ukrayna'da Üniversite eğitim alma konusunda dikkatli olmanız gereken en büyük husus eğitim alacağınız bölümün Ukrayna Üniversiteleri bazında prestijidir. Bir çok ülkede olduğu gibi Ukrayna'da da dikkat edilmesi gerekenlerin başında bölüm tercihi gelmektedir. Tercih edeceğiniz bölüme göre, söz konusu bölümde başarılı ve eğitim kalitesi yüksek olan Ukrayna üniversitelerinde eğitim almanız en doğrusu olacaktır.


Ukrayna Üniversitelerinde istediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz. Üstelik sınavlardaki puanlarınızın hiç bir önemi yok !


Ukrayna özellikle son yıllarda üniversite eğitimi için tercih edilen ülkeler arasında ilk sıralara çıkmaktadır. YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu) Ukrayna Devlet Üniversitelerini tanımakta ve bu üniversitelerden alınan diplomalarla kolaylıkla denklik vermektedir. Üniversite ücretleri Türkiye genelindeki fiyatlara bakınca oldukça ekonomiktir. Ukrayna hem ulaşım hem de yaşam maliyetleri açısından üniversite eğitimi alınabilecek en ekonomik yurtdışı seçeneklerinin başında gelmektedir.


Ukrayna'ya giriş için vize, pasaport zorunluluğu olmadığından dolayı öğrenci yada öğrencinin ailesi sadece kimlik ile ülkeye giriş yapabilmektedirler. Oldukça fazla sayıda yabancı öğrencilere ev sahipliği yapan Ukrayna'da özellikle öğrenci şehirlerinde güvenlik endişesi en düşük seviyededir.